неділя, 4 листопада 2018 р.

Модуль 11.

З усього того, чому я навчилася на цьому тренінгу, на мою думку, найефективнішим для навчання моїх учнів буде створення учнівських проектів. Учитель, орієнтований на реалізацію проектної діяльності, повинен не лише добре знати свій навчальний предмет, а й бути компетентним в інших галузях науки, бачити точки їх зіткнення. Окрім того, педагог повинен добре знати можливості своїх учнів, їх нахили, здібності, конкретні уміння, інтереси та бажання. Дуже важливо результати учнівських проектів публічно демонструвати, а я, як вчитель, можу керувати цією демонстрацією.
Маю надію, що використання сучасних технологій приведе мене та моїх учнів до успіху. Програма Intel заохочує учителів широко впроваджувати в педагогічну практику саме проектні технології, здатні розвивати дослідницькі, пошукові, аналітичні вміння та навички учнів. Дякую за можливість навчання в програмі «Навчання для майбутнього» та рекомендую її для творчого наслідування кожному, хто прагне постійно підвищувати свій професійний рівень.
Результат пошуку зображень за запитом "интел рефлексия"

Модуль 10.

Результат пошуку зображень за запитом "интел победа"


Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме необхідність фасилітації на початку виконання учнями проектів, для чого мною створена презентація та публікація. План вивчення теми, стисло описує основні кроки, графік виконання та кінцеві терміни виконання проектів - допомагає учням зрозуміти очікування вчителя від виконання ними проектів та сформулювати свої очікування від проектів. 
Супровід учнів проходить упродовж виконання учнями проектів, для чого створюються засоби для відслідковування прогресу учнів у навчанні та пропонується використовувати ІКТ-засоби для представлення нових набутих знань та навичок (у моєму проекті презентації). Робота була корисною і цікавою, хоча і забирала немало часу. Сподіваюсь, що цей час у подальшому відшкодується досягненнями моїми і моїх учнів.

субота, 3 листопада 2018 р.

Модуль 9.


Результат пошуку зображень за запитом "рефлексія модуль оцінювання"

Модуль 9 допоміг мені зробити висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання. 
По-перше, лише учень з високим навичками самоорганізації здатен сам себе скеровувати, адже навіть формуюче оцінювання та різні типи завдань не навчать самоспрямовуванню за один проект, цьому вчать протягом всього шкільного навчання. А для учнів з різними типами мислення та сприйняття інформації різні типи завдань та створення відповідних умов для навчання зможуть покращити результати навчання.

Модуль 8.


Результат пошуку зображень за запитом "рефлексія модуль оцінювання"

Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає "оцінювання, зосереджене на потребах учнів", а саме оцінювання має відбуватися постійно протягом проекту та вкючати оцінювання всіх вказаних у навчальних цілях знань та навичок; оцінювання, що будується навколо навчальних потреб учнів, має акцентувати увагу як на змісті навчальної теми, так і на навичках 21 століття; форми оцінювання повинні мати критерії, що тісно пов"язані з цілями та дискрипторами, що описують рівні сформованості навичок та рівні засвоєння знань, які відображаються в кінцевому продукті проекту.

пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Модуль 7.


Результат пошуку зображень за запитом "рефлексія модуль оцінювання"

У цьому модулі ми з колегами планували шляхами використання Інтернету на уроках, обговорили, як допомогти учням подолати труднощі при переході від звичної для них ролі при традиційному навчанні до інших ролей при навчанні за методом проектів. Я навчилася планувати та створювати приклад учнівської роботи: презентації, публікації, вікі або блоґу. 
Я навчилася оцінювати приклад учнівської роботи за відповідними критеріями.

Модуль 6.


Результат пошуку зображень за запитом "рефлексія модуль безпека в інтернеті"

Цей модуль дав мені можливість обговорити безпеки роботи учнів в Інтернеті. Я навчилася, як можна ефективно використовувати комп'ютерні технології для підтримки та оцінювання процесу навчання. Тепер я зможу покращити своє викладання та навчання учнів за допомогою сервісів Інтернет.

Модуль 5.

Закінчила модуль 5. Завдяки цьому модулю я вдосконалила свої навички роботи в вікі -середовищи. Ще не все зрозуміло, але перші успіхи вже є. Нарешті в моїй уяві вималювався чіткий вигляд мого проекту. Продовжую працювати з планом.

Також цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме замислитися, яку роль може відігравати Інтернет у навчанні моїх учнів.
Результат пошуку зображень за запитом "рефлексія модуль оцінювання"

четвер, 1 листопада 2018 р.

Модуль 4.


Результат пошуку зображень за запитом "рефлексія модуль оцінювання"




Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме:
Як я можу спланувати формуюче оцінювання, що дозволяє дізнатися про навчальні потреби учнів?
Як в умовах особистісно-орієнтованого навчання мені спланувати оцінювання учнів, яке буде відбуватися постійно впродовж виконання учнями проектів?
Оцінювання навчальних проектів має:
-здійснюватися протягом всього навчального процесу;
-оцінювати важливі цілі проекту;
-залучати учнів до процесу оцінювання;
-використовувати різні стратегії оцінювання;
-визначити навчальні потреби учнів;
-заохочувати до самоспрямування у навчанні;
-демонструвати розуміння змісту та володіння навичками.

Модуль 3.

Результат пошуку зображень за запитом "щоденник навчання модуль 3"


Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме:

1) щоб зацікавити учнів темою або предметом питання потрібно пов'язувати із практичними потребами, життєвими ситуаціями;
2) ключове питання не повинно мати чіткої відповіді і спонукає учнів до дослідження;
3) тематичні питання дають можливість розширити коло питань, що в кінці дослідження підводять на відповідь до ключового;
4) змістовні питання орієнтують учнів на поняття, якими вони повинен володіти по завершенню роботи над проектом.
Опрацьовуючи Основні питання вчишся правильно формулювати запитання, визначати їх значимість, що є досить важливим в педагогічній діяльності. Від вірно сформулюваного запитання інколи багато що залежить.Ставити запитання - велика наука.

середа, 31 жовтня 2018 р.

Модуль 2.


Результат пошуку зображень за запитом "щоденник навчання інтел модуль 2"

Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме… Знайомлячись з матеріалами модуля, визначила, наскільки широкі можливості надають проекти. Особливо цікаво те, що, беручи участь у такій діяльності, учень вибудовує зв’язки з оточуючим світом, моделює різноманітні ситуації, висуває гіпотези і перевіряє їхню дієвість та істинність. Проект дисциплінує, допомагає відділяти головне від другорядного, приймати і аргументувати рішення. Головне, що у роботі над проектом можуть брати участь діти з різним рівнем обізнаності, поглиблюючи зання, виробляючи навички і реалізовуючи свої таланти.

вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Модуль 1.


Пов’язане зображення

Цей модуль допоміг мені обдумати власні цілі навчання на цьому тренінгу:
- ознайомився з завданнями і цілями тренінгу;
- навчився працювати з ресурсами тренінгу: посібником, сайтом освітніх програм та сайтами допоміжних матеріалів, електронним довідником;
- як зареєструватися на вікі-сайті програми та створити персональну вікі-сторінку;
- зумів створити власний блог для записів.